Danske virksomheder inden for design, møbler og interiør har nu mulighed for at deltage på den officielle danske fællesstand Danish Design Pavilion på Maison & Objet 2025, en af verdens mest anerkendte designmesser. Messen finder sted i Paris fra den 4. til 8. september 2025.
Maison & Objet tiltrækker hvert år besøgende og beslutningstagere fra hele verden. Her mødes indkøbere, agenter og producenter for at få inspiration og finde nye samarbejder. Som deltager får du mulighed for at præsentere dine produkter i et internationalt forum og komme i kontakt med både nye kunder og partnere fra det franske og globale marked.
Som deltager på den danske fællesstand bliver du en del af et professionelt set-up, der giver adgang til både netværk, markedsføring og støtte til planlagte B2B-aktiviteter. Det er også en god mulighed for at opbygge erfaring med messer og få indblik i, hvad der rører sig i designverdenen, særligt inden for bæredygtige løsninger og materialer.
Deltagelsen er en del af et eksportfremstød, som er støttet af Udenrigsministeriet. Det er især rettet mod små og mellemstore virksomheder, der endnu ikke har så meget erfaring med eksport. Men alle danske virksomheder med interesse i nye markeder kan deltage.
Du kan læse mere og tilmelde din virksomhed her: Maison & Objet september 2025 – Dansk Fællesstand | SMVdanmark